smartfony, telefony

Nowości technologiczne kontra tradycja

Technologia opanowała naszą codzienność, czerpiemy bowiem z korzyści, które nam oferuje każdego dnia. A korzyści te są naprawdę rozmaite i jest ich mnóstwo – głównym celem rozwoju technologii jest na pewno ułatwienie nam życia i wykonywania codziennych obowiązków. Dzięki niej mamy możliwość przeczytać naszą ulubioną książkę czy gazetę bez posiadania ich papierowej wersji.

zabytkowy telefon
Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com
O nowinkach technologicznych słyszymy codziennie, mówią i piszą o w nich w mediach, a Ci, którzy są tym zainteresowani, śledzą na bieżąco takie informacje. Istnieją specjalne portale, które zajmują się wyłącznie tą tematyką i to właśnie na nich możemy odnaleźć najświeższe informacje. A jest o czym czytać, bowiem producenci technologicznych gadżetów prowadzą ciągłą walkę i prześcigują się w jakości danego gadżetu czy ilości aplikacji, jakie może zaoferować. Obecnie takie urządzenia służą nie tylko do ułatwiania nam naszych codziennych obowiązków takich jak wykonywanie telefonów, czy odbieranie wiadomości elektronicznych, ale stały się całkiem dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu oferując wszelakie rodzaje rozrywki – jedną z najpopularniejszych są oczywiście gry, które są coraz lepszej jakości i oferują naprawdę świetną frajdę.

Świat technologii ma do zaoferowania naprawdę wiele i większość z nas korzysta z tych plusów, jednak co zrobić jeśli jesteśmy zwolennikami tradycji i wolimy nie ulegać trendom technologicznym? Wielu z nas myśli, że obecnie trudno dostać jakiś gadżet, który wyszedł z mody i został zastąpiony tym nowszym, lepszym, o lepszych parametrach i z większą ilością aplikacji. Po części to prawda, w erze smartfonów coraz trudniej kupić nam telefon z klawiaturą klawiszową, czy telefon stacjonarny przewodowy, na którym się skupimy. Wielu pamięta ten telefon ze swojego dzieciństwa, bowiem kiedyś znajdował się on w każdym domu, teraz bardzo rzadko znajdziemy go w naszych mieszkaniach. Został on zastąpiony przez telefony komórkowe, proces ten przebiega stopniowo i oczywiście znajdują się i tacy, którzy z niego nie zrezygnowali.

Jednak czy nadal można taki telefon stacjonarny przewodowy nabyć? Zaznaczmy, iż on również posiada swojego młodszego następcę, którym jest telefon stacjonarny bezprzewodowy, znacznie częściej wybierany przez konsumentów. Szczęśliwie dla tych, którzy pozostają przy tradycji i cenią sobie oryginalność, takie telefony są nadal obecne na rynku i nadal mamy możliwość ich zakupu.