Części zamienne do urządzeń AGD są dzisiaj równie ważne jak supernowoczesne modele pralek bądź chłodziarek

Chociaż już przywykliśmy do tego, że zdezelowaną pralkę albo zmywarkę dosyć szybko wyrzucamy z mieszkania i tym samym wymieniamy ją na lepszy model, to w żadnym razie nie przestaliśmy kupować części zamiennych. Sprzedawcy co prawda kuszą wyjątkowymi ofertami – sprzedaż ratalna, gratisowe wniesienie nowej kuchni do mieszkania, odbiór starej lodówki, jednakże nie każdy obywatel natychmiast decyduje się na zakup nowego urządzenia, szczególnie kiedy musi liczyć właściwie każdą wydaną złotówkę. Dodatkowo pomysłowy gospodarz w końcu potrafi wymienić w zasadzie każdą zużytą część albo po prostu ma pomocnego przyjaciela, który szybko upora się z awarią.

wyposażenie kuchni

Autor: anhhang
Źródło: http://www.flickr.com
Całkowicie bezspornym faktem jest, że zazwyczaj nabywamy te części, które szybko się zużywają. Należy też dodać, że niektóre awarie wcale nie są przypadkowe, ale najzwyczajniej w świecie są wynikiem niewłaściwego użytkowania określonej maszyny. Przykładowo, kiedy gospodyni w ogóle nie używa środków przeciw kamieniowi, to nic zadziwiającego w tym, że w niemalże nowej pralce już trzeba zmienić grzałkę – dodatkowe źródło. Z kolei jeśli pralka automatyczna bywa przesadnie eksploatowana, to wymiana łożysk staje się obowiązkiem. Tak czy siak, hurtownie z częściami zamiennymi na pewno w najbliższym czasie nie będą narzekać na brak kupujących, którzy przyjadą tak po zawiasy lub uszczelki do zamrażarki, jak i po oringi do dopiero co kupionego ekspresu.

pralka w czerwonym kolorze

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Czyszczenie pralki lub czteroletniej zmywarki z reguły nie jest pasjonującym zajęciem, lecz dzięki okresowej konserwacji jesteśmy w stanie uniknąć poważniejszych problemów. Kiedy w czasie czyszczenia automatu dostrzeżemy, że wąż jest już dosyć mocno zużyty i w porę go wymienimy, to później możemy mieć gwarancję, że niesprawna pralka nie zaleje sufitu u sąsiadów. Taką samą regułę można równie dobrze zastosować do innych urządzeń AGD. Przy tym trzeba też pamiętać, że już jedna zepsuta część może szybko uszkodzić pozostałe elementy i równocześnie podnieść cenę późniejszej naprawy. Stąd kiedy tylko zaobserwujemy, że filtry w naszej kilkuletniej pralce są sfatygowane, to jak najszybciej powinniśmy zamówić nowe, by w tak sposób znacząco przedłużyć czas użytkowania tego urządzenia i zaoszczędzić na naprawach – sporo więcej zobaczysz na tej stronie.