Czym są filtry HEPA i do czego one w ogóle codziennie służą różnorakim osobom?

Niektórzy obywatele gdy mówią, iż wybierają się na grzybobranie, raczej nie planują wychodzić do lasu. Starczy im zwyczajne włączenie klimatyzacji w swym aucie.

Jeśli Ty do takich osób się nie wliczasz, z pewnością zaciekawi Ciebie ten oto artykuł.
mechanizm

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno w innowacyjnych układach klimy jak i w nowych odkurzaczach stosuje się tak zwane filtry HEPA. To najbardziej efektywne na calutkim świecie rozwiązanie, które poświęcane jest nie tylko dla osób posiadających alergię, ale również dla wszelakich różnych ludzi. Wszakże większość z nas posiadamy swe dzieciaki, więc powinno nam zależeć na zapewnieniu im i oczywiście także i sobie, jak najlepszych czynników życiowych. A filtry HEPA to bezdyskusyjnie zagwarantują. Co najmniej jeżeli idzie o możliwość oddychania naprawdę niezwykle czystym tlenem. Jednak co to w ogóle są te filtry HEPA? Otóż są to najbardziej skuteczne filtry na calutkim świecie.

Zazwyczaj stosuje się je do zastosowań profesjonalnych, przykładowo w samolotach albo statkach kosmicznych, jednak zwykły człowiek na co dzień spotyka filtry HEPA np. w samochodowej klimatyzacji albo w niezłym odkurzaczu. A z jakiego materiału wytwarza się filtry HEPA? To niezwykle ciekawa kwestia, bowiem filtry HEPA to zgniecione trzy tafle szkła posiadającego tak zwane otworki o średnicy 0,3µm. Jedna warstwa winna pochłaniać zapachy. Tafle te są ze sobą złączone za pośrednictwem syntetycznych żywic.

Fitry HEPA potrafią pochłonąć komórki bakterii, rzęsistków, brud, grzyby, a również wirusy. A cóż znaczy abstrakt filtry HEPA? Wywodzi się on od anglojęzycznych słów High Efficiency Particulate Air oraz oznacza: sączek wykorzystywany do antyseptyki otoczenia.