Jaki smartfon kupić? Przewodnik po najfajniejszych modelach

Telefon komórkowy jest współcześnie nieodłączonym elementem życia codziennego. Telefony wyekwipowane w zaawansowany system operacyjny wyparły w dużej części tradycyjne telefony komórkowe. Jednakże mnogość modeli w nadzwyczaj zróżnicowanych cenach oraz rozlicznych stopniach zaawansowania, może jednostkom nie znającym się na najświeższych nurtach przysporzyć nie lada ambarasu.

Mało tego na sklepowych półeczkach można znaleźć trzy systemy operacyjne, które zdominowały rynek. Jaki z nich jest najlepszy? Jaki system operacyjny wybrać? Są to dosyć trudne pytania, tym bardziej, iż każde wyjście ma zarówno zaciekłych sympatyków jak także przeciwników. Niniejszy przewodnik ma za zadanie przedstawić atuty jak i minusy systemów operacyjnych.

nowa generacja smartfonów

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie Android jest systemem najpowszechniej jak też najchętniej użytkowanym przez wytwórców. Można go znaleźć w najróżniejszych modelach smartfonów (przykładowo Samsung S6 – Ceneo.pl). Dzięki otwartości systemu, wytwórcy tworzą swe nakładki, w jakich dodają swe oprogramowania jak też modyfikacje. Dla jednych to pozytyw, inni uważają to za zanieczyszczanie systemu operacyjnego. Prawdą jest, iż dla młodych eksploatatorów nakładka może być ogromnie przydatnym elementem oprzyrządowania smartfonu. To najlepszy system dla osób, które poszukują taniego telefonu bądź też pragną mieć ogromne możliwości konfiguracji. Należy jednakże mieć na uwadze, iż wytwórcy nie spieszą się z aktualizacjami, a sam smartfon może nie zawsze działać zgodnie z wyczekiwaniami (tyczy się to głównie tanich aparatów). Jednak dzięki wielkiej konkurencji, fabrykanci prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych modeli telefonów, a zarazem dość mocno zróżnicowanych. Dlatego też pośród smartfonów z Androidem niemal każdy znajdzie urządzenie dla siebie.

iOS. Jest to system operacyjny możliwy do zainstalowania wyłącznie na przyrządach sygnowanych logotypem Apple (np. Iphone 6S – ceneo.pl/39953643) . Dzięki temu smartfony działające pod kontrolą systemu iOS za każdym razem działają bez zarzutu, gdyż są dobrane do wymagań programu i na odwrót – system jest zoptymalizowany pod kątem użytych podzespołów. System iOS, jako iż działa jedynie na przyrządach Apple, winien być wybierany poprzez osoby, jakie w jakiś sposób są już związane z ekosystemem przedsiębiorstwa.