Urządzenia foto do misji specjalnych- zadziwiające funkcje

Zbliża się sezon zimowy. W miejscowościach podgórskich otwierane są sezonowe firmy związane ze sportami zimowymi. Do przyjęcia gości przygotowują się też właściciele gospodarstw agroturystycznych. Warto również przed wyjazdem na zimowe ferie przygotować się osobiście. Gdy wybieramy się na narty powinniśmy wcześniej zatroszczyć się o ich prawidłową konserwację, przegląd butów narciarskich oraz regulację wiązań – tym bardziej jeżeli jedzie z nami dziecko. Wiadomo że dzieci rosną prędko i w buty z zeszłego roku mogą się nie zmieścić.

Phantom

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com

Rewelacyjnie by było gdybyśmy odpowiednio wcześnie zadbali także o tężyznę fizyczną, poświęcając co najmniej kilka tygodni na przygotowywanie naszego organizmu do wzmożonego wysiłku . Na co dzień bowiem zwykle spędzamy większość naszego czasu w miejscu zatrudnienia, gdzie siedzimy przed komputerem, w związku z czym pewne grupy mięśni pracują mniej lub w ogóle. Gdy raptem w ciągu urlopu zmusimy się do znacznego wysiłku bez stosownego przygotowania się, możemy uczynić sobie krzywdę.

Idealną sytuacją byłoby, jeślibyśmy przez cały rok systematycznie uprawiali sporty. Dzisiaj uzależnieni jesteśmy od kontaktów wirtualnych. Jest to o tyle proste, że mamy do dyspozycji wygodne narzędzia. Zapełniają więc portale społecznościowe zdjęcia ze spacerów, imprez rodzinnych bądź służbowych. Nie zadziwia również fakt, że nasze urlopowe wyczyny sportowe pragniemy nie tylko uwiecznić, ale także się nimi podzielić.

Jednak o ile nie jesteśmy fanami sportów ekstremalnych, podzielenie się wrażeniami z naszych ekskursji nie będzie takie proste. Normalna kamera czegoś podobnego nie przetrzyma. Nieodzowna będzie w takim przypadku kamera GoPro, nadzwyczaj mocna, zaprojektowana tak, aby podołać nawet w największym stopniu wymagającym warunkom . Kamery sportowe są zbudowane tak, aby nawet przy większych prędkości (dajmy na to w trakcie zjazdu na nartach) zarejestrować płynny, stabilny obraz. Kamera Dji Phantom posiada także niezwykle solidną obudowę. Mało tego, to urządzenie jest rodzajem latającej kamery. Dzięki temu zdołamy nie tylko kamerować wyczyny sportowe. Przyda się ono także fotografom, którzy muszą od czasu do czasu realizować zlecenia w trudnym terenie, przykładowo zdjęcia weselne na szlaku Orlich Gniazd.