biuro, telefon

Telefony do zadań specjalnych

W zależności od potrzeb powinniśmy wybrać taki telefon, który będzie spełniał nasze wymagania. Zdecydowanie inne funkcjonalności posiada komórka, a inne telefon stacjonarny. Do biura potrzebujemy także innego aparatu niż do domu. Wraz z wiekiem zmieniają się także nasze oczekiwania – nieco inny telefon kupuje osoba młoda, a inny osoba starsza. Spójrzmy na najpopularniejsze telefony, które są przystosowane do spełniania swoich funkcji.


Komórka dla seniora

starszy pan z telefonem
Autor: Monika Kulej
Źródło: BAREL POLAND
Starsze osoby wymagają od telefonu przede wszystkim wygodnych i dużych klawiszy oraz silnego głośnika, dzięki któremu będą mogły swobodnie rozmawiać z dziećmi czy wnukami. Telefony dla seniorów są także bardziej kompaktowe i poręczniejsze niż na przykład smartfony. Nie można za ich pomocą korzystać z internetu, ale seniorzy nie oczekują, że ich aparat będzie spełniał aż tak zaawansowane funkcje. Osoby starsze chcą, aby telefony dla seniorów miały pojemną i wytrzymałą baterię oraz były odporne na upadki i wstrząsy. Przydatny jest także przycisk SOS, dzięki któremu natychmiast można połączyć się z bliską nam osobą. Aparat tego typu zwykle ładuje się za pomocą podstawki. Telefon wystarczy wstawić do plastikowego pojemniczka, a bateria sama rozpocznie ładowanie. Przy okazji na podstawce znajdziemy przycisk wywoływania, który będziemy mogli użyć w sytuacji, kiedy telefon zaginie nam w domu.

Wyposażenie biurowe

Nieco inne funkcje powinien spełniać telefon biurowy. Przede wszystkim powinien mieć on możliwość przełączenia na tryb głośnomówiący, który umożliwia swobodne rozmawianie z klientem lub kontrahentem z jednoczesnym przeglądaniem danych lub oferty, która znajduje się na komputerze. Po drugie, taki telefon biurowy może mieć bezprzewodową słuchawkę – za jej pomocą możemy prowadzić rozmowę poza biurem, na przykład w bardziej ustronnym miejscu, gdzie nie usłyszą nas koledzy – przydaje się to w sytuacji, kiedy konwersacja ma charakter bardziej poufny lub po prostu nie chcemy zdradzić naszym znajomym z pracy naszych umiejętności i technik negocjacyjnych- zobacz. Po trzecie, telefon biurowy musi mieć ergonomiczną słuchawkę, która będzie przylegała do naszego ucha. Nie może być ona zbyt ciężka, aby po kilkugodzinnej rozmowie nie bolała nas ręka, bark, a nawet plecy. Pamiętajmy także o książce telefonicznej, która ułatwi nam telefonowanie do stałych klientów oraz kontrahentów. Dobrą funkcjonalnością jest także pokazywanie numeru – poznamy, czy dzwoni ktoś z wewnętrznego numeru, klient zagraniczny, a może prezes z centrali w Warszawie.