telefon starego typu

Telefony stacjonarne nadal używane przez Polaków

Niektórzy mówią, że telefony stacjonarne odeszły w niepamięć, wyparte przez telefony komórkowe. Istnieje natomiast pewna grupa ludzi, która nie może wyobrazić sobie codziennego życia bez klasycznego telefonu. To przede wszystkim osoby starsze, urodzone przed erą komputerów PC, gier video, oraz telefonów komórkowych, których obsługa dla młodych ludzi nie stanowi żadnego kłopotu.

pracownik podczas pracy w biurze
Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie niemal każdy młody człowiek zamiast gier video posiada playstation. Natomiast komputer PC zastąpił niezwykle szybki i wysoce wydajny laptop, zaś standardowa komórka została wyparta przez smartphony i iphony. W nich zawarte jest już prawie wszystko: Internet, gry i wiele aplikacji ułatwiających codzienne, obecne życie. Po co więc komu telefony stacjonarne? Myśli zapewne większość młodych ludzi.

Telefony stacjonarne są proste w obsłudze, znane i używane od dziesiątek lat przede wszystkim przez starsze społeczeństwo. Oni nie wyobrażają sobie życia bez tego stacjonarnego urządzenia, które nie potrzebuje żadnych instalacji i aktualizacji aplikacji, a większość telefonów stacjonarnych powstaje w wersji bezprzewodowej, co pozwala na prowadzenie rozmowy z różnych części domu. A to w zupełności wystarczy starszym osobom.

Z myślą o jednych i drugich ( i młodszych i starszych ludziach producenci tworzą urządzenia, które mają za zadanie spełnić oczekiwania i starszych i młodszych. Dlatego też standardowe telefony na długo zostaną jeszcze w naszych domach.