Kilka ważnych informacji o jednym z ostatnich modeli smartfonów koreańskiej firmy LG, to znaczy modelu K10.

Obecnie, gdy bardzo dużą część rynku telefonicznego opanowały dwaj producenci, to znaczy Samsung i Apple, mimo wszystko zaczynają się pojawiać bardzo interesujące oferty innych producentów. Bez wątpienia niezwykle ciekawie zapowiada się jedno z ostatnich dzieł LG, to znaczy model K10.

Pomimo,

etui na telefon

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

że zalicza się on do gruby budżetowych smarfonów, z ceną nie przekraczającą 1000 zł, to jego specyfikacja jest rzeczywiście udana. Sprzęt wyposażony został w czterordzeniowy procesor Snapdragon 410, który w połączeniu z 1,5 pamięci daje całkiem przyzwoite osiągi. Praca systemu jest stabilna i bez większych przestojów, również duża część najnowszych gier przy oszczędniejszej grafice będzie odpowiednio funkcjonować. Dla potrzeb właścicielu zainstalowano 16G pamięci, jaką jeszcze można rozszerzyć przez dołożenie zewnętrznej karty. Bardzo dużą zaletą tego modelu jest długo trzymająca bateria. Jej pojemność wynosi 2300 mAh, co przy zwykłym używaniu urządzenia bez większych problemów wytrzymuje pełne dwa dni, więc jest to świetny rezultat w stosunku do konkurentów.Mimo że zaliczający się do budżetowej rodziny, LG K10 prezentuje się naprawdę dobrze jeżeli będzie chodzić o materiały i wygląd. Smartfon jest dość duży, bowiem ekran ma 5,3 cala przekątnej. Lecz mimo takich rozmiarów bardzo dobrze leży w ręce i wcale nie sprawia wrażenia nieporęcznego. Smartfon ma lekko zaokrąglony kształt, a dookoła ekranu zostały dołożone cienkie ramki, przez co jest ergonomiczny i smukły.

etui

Autor: Danny Choo
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo że obudowa została wykonana z plastiku, to jest to plastik bardzo dobrej jakości. Na wierzchu ma specjalną fakturę, dzięki jakie ładnie wygląda, a równocześnie nie widać na nim zarysowań i zabrudzeń. Natomiast sam ekran wykonany został w technologii IPS, co przy rozdzielczości 1280×720 zapewnia wysoki komfort użytkowania. Smartfon wyposażony został w 13-megapikselowy aparat, który pozwala na robienie dobrych jakościowo zdjęć. W komplecie otrzymuje się standardowe wyposażenie, czyli ładowarkę i kable, lecz nie ma żadnego problemu, żeby dokupić do niego inne akcesoria takie jak etui czy zestaw głośnomówiący. np. Sklep internetowy etuo.pl.