The Elders Scrolls Online na Playstation Network

Wielu graczy niewątpliwie rozważało zaledwie kilkanaście lat temu, czy można w łatwy sposób połączyć zalety gry na konsoli z grą sieciową. Obecnie już od grupy lat jest nietrudno możliwe dzięki Playstation Network – specjalnej usłudze internetowej, która darmowo umożliwia nie tylko grę na konsoli przez sieć, ale również inne interesujące możliwości – przykładowo swoją przeglądarkę internetową, program umożliwiającą zdalne kupno gier na konsolę, a również takie funkcje, jak zapamiętywanie użytkowników z którymi się głównie grywa – dzięki temu kontakt z nimi poprzez czat czy specjalną pocztę jest dużo ułatwiony.

gra

Autor: Veracomp
Źródło: Veracomp
W dwudziestym pierwszym wieku mnóstwo gier jest przeznaczonych właśnie na Playstation jak również na Playstation Network – według dyrektora słynnej firmy Sony Computer Entertainment, wśród graczy Playstation 3 aż 8 graczy na 10 posiada konto na Playstation Network, co nie mogło przejść bez echa dla producentów i dystrybutorów gier.

Udostępniona w roku 2014The Elders Scrolls online jest jedną z takich gier – jest całkowicie udostępniona na Playstation. Miłośnicy Skyrima na pewno się nie zawiodą na nowej wersji gry The Elder Scrolls.

Jest to standardowy MMORPG, czyli gra RPG rozgrywana poprzez dużej ilości graczy oraz ułatwiająca im wzajemny kontakt. The Elder Scrolls Online dzieje się około tysiąclecie przed zdarzeniami w bardzo znanym Skyrimie – fabuła jest skoncentrowana na pakcie pomiędzy rodem Thern a czarnoksiężnikiem Mannimarkiem, który jest w zmowie z silnym demonem pragnącym całego świata tylko dla siebie. Z oczywistych względów jest to tylko wstęp późniejszych wydarzeń.

playstation

Autor: Glen Bowman
Źródło: http://www.flickr.com
Największą zaletą The Elder Scrolls Online jest jej ogromna rozmaitość. Świat jest o wiele bardziej rozwinięty niż Skyrim, oprócz tego gracz oprócz specjalizacji jest w stanie dokonać wyboru stronnictwo (Pakt Ebonheart, Dominium Aldmeru, Przymierze Daggerfall), a jakby tego przy tym było mało – jednej z organizacji poszukujących jednostek o poszczególnych talentach (złodziejskich, czarnoksięskich lub wojowniczych). Z oczywistych przyczyn każdy z tych decyzji o wiele wywiera wpływ na los bohatera. Wysoce nieodzowne są też wydarzenia losowe, co czasem zaniedbują inni producenci gier – tutaj na brak atrakcji nie można narzekać.

Walki są przykuwające uwagę, doskonałe w obsłudze jak również dynamiczne – niezbędne jest silne zaangażowanie użytkownika, ponieważ musi kontrolować zarówno atak, jak obronę. Wielbiciele realizmu także docenią także to, że każdy dialog jest dostępny w wersji dźwiękowej, a wielbiciele pięknej grafiki – wysiłek włożony w stronę wizualną. The Elders Scrolls Online to gra wyczekana od ogromnej ilości lat, a, także chociaż nie należy do gier bardzo tanich, jej cena jest tego bez wątpienia warta – wysiłek włożony w rozrywkę i stronę wizualną jest godny uwagi. Posiada silnie wiele wątków pobocznych, a, także według niektórych osób da się grać w tę grę przez całe lata.