Dla dobrych efektów istotne okazuje się pewne i wydajne korzystanie z sprzętu komputerowego

W obecnych czasach używanie komputerów jest rzeczywiście powszechne i trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez tych sprzętów. Komputery wykorzystujemy w domu oraz pracy, służą nam do komunikowania się ze znajomymi, jak również do załatwienia wielu kwestii. Dla efektywnego stosowania komputera istotne jest jego bezpieczeństwo oraz podstawowa znajomość zasad jego działania.

Skuteczność antywirusów w teście długoterminowym

Autor: AV-Test.org
Źródło: AV-Test.org
Uważaj na wirusy!

Wirusy komputerowe są prawdziwą plagą w dzisiejszych czasach – AlterWeb. Przez ściągnięcie wirusa na sprzęt komputerowy możemy zrobić sobie wiele kłopotów: zwolnić pracę sprzętu, potracić istotne pliki, a nawet doprowadzić do końcowego popsucia urządzenia. Przez to warto uważać, co ściąga się na własny komputer, ponieważ wirusy potrafią zaatakować pod przykrywką znanych aplikacji oraz aktualizacji, jak choćby wirus flash player. Porządny program antywirusowy jest bardzo ważny na każdym komputerze, zatem warto zainwestować w pewny program i instalować go na swoim wyposażeniu.

Optymalne wykorzystanie pamięci komputera

Komputer to urządzenie, które może wykonywać parę zadań równocześnie, ponieważ wykazuje właściwość wielozadaniowości. Bazuje to na tym, że użytkownik wydaje urządzeniu różne komendy, a procesor administruje ich wykonaniem, oddając na użytek wybranych zadań określone strefy pamięci. Nad ochroną takiej pamięci pieczę trzyma mechanizm stronicowania. Odmiennym procesem mającym na celu chronienie pamięci komputera jest segmentacja. Każdy z rzeczonych procesów ma swoje zalety i wady, więc ich wykorzystanie okazuje się indywidualną kwestią w przypadku sprzętu oraz użytkownika (na czym polega segmentacja).

internet

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystuj popularność internetu do swoich celów

Internet staje się idealną sceną do zdobycia nowych kontrahentów. Pomocnym narzędziem okazuje się w tym określonym przypadku buzz marketing. Jest to dynamicznie działająca oraz bardzo skuteczna postać marketingu określana czasami także marketingiem szeptanym. Sieć gwarantuje dużo możliwości, aby pozytywnie wpłynąć na wizerunek zakładu oraz marki. Konsumenci chętniej kierują się wnioskiem odmiennych konsumentów aniżeli reklamami w telewizji, radio bądź prasie – na czym polega buzz marketing.