Dlaczego należy filmować przygotowania do ślubu?

Film weselny musi przygotowany być „po myśli” małżonków, jednak każdy kamerzysta posiada pewien wzór, którego przestrzega w czasie realizacji nagrania.
Prócz najważniejszych momentów, takich jak przysięga małżeńska, współczesne weselne reportaże filmowe częstokroć obejmują również wiele ujęć z przygotowań młodej pary.

reportaże filmowe

Autor: Lexar
Źródło: Lexar
Czy powinniśmy się na coś takiego decydować? Kamerzyści ślubni działają w dosyć standardowy sposób, w zgodzie z aktualną modą. Współczesna moda polega na nagraniu blisko godzinnego reportażu , w którym znajdą się momenty uważane za najważniejsze, a więc ujęcia z kościoła, pierwszy taniec, trochę zabawy weselników etc. Skoro mamy tak krótki odcinek czasu do spożytkowania, z jakiej przyczyny zajmujemy go dodatkowo kadrami z przygotowań do ślubu? Czy jest to ważna cząstka dnia wesela?
sprzątanie

Autor: PHILIPS
Źródło: PHILIPS

Każdy ślubny filmowiec oznajmi, że to niesłychanie ważne, ażeby kamerować przygotowania do ślubu. Z jakiego powodu? Dla kamerzysty jest to moment lepszego zapoznania się z parą, zaś dla pary młodej – oswojenia się z obecnością kamerzysty. Dzięki temu, w momencie zaczęcia się ślubu, bądź na weselu, młodzi nie stresują się obecnością kamerzysty a także reagują naturalnie. To o wiele poprawia jakość filmu weselnego. Innym ważnym powodem jest sposobność do szczególnych ujęć. Pojętny filmowiec z pewnością będzie w stanie wychwycić niestandardowe chwile, które potem świetnie dopasują się do reportażu. Innym powodem są sentymentalne względy.

Chociaż teraz może się nam to zdawać mało ważne, to za kilka lat, film weselny będzie niesłychanie ważną pamiątką, a momenty pokazujące przedślubną atmosferę i tak napraWDę ostatnie sekundy bycia singlem będzie dla nas bardzo ważki.