Jak przebiegać powinno kompletowanie sprzętu komputerowego, opis tanich kart grafiki.

Tworząc zestaw komputerowy przede wszystkim trzeba określić, do czego powinien on służyć. Jeśli głównym przeznaczeniem będzie praca biurowa i ewentualnie układanie raz na jakiś czas pasjansa, to w zupełności wystarczy jakiś tańszy, lecz w miarę wydajny procesor, odpowiednia ilość pamięci i dobra płyta główna z wbudowaną kartą grafiki.

Jeżeli chodzi o procesory, to bardzo dobrze w takich zastosowaniach sprawdza się amd phenom ii x6, ta niezawodna konstrukcja jest od wielu lat dostępna na rynku i cieszy się dużym zainteresowaniem – phenom ii x6. Przy płytach głównych bez wbudowanej grafiki trzeba też będzie pomyśleć o jakiejś karcie. Tu z kolei zaproponować można amd r5 235, która zastosowania biurowe spokojnie obsłuży, a nawet prostsze gry na niej też będą działać.

nagranie

Autor: andrum99
Źródło: http://www.flickr.com
amd r5 235

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Najmocniejsze karty grafiki będą kosztowały nawet kilka tysięcy złotych, lecz nie każdy miał będzie możliwość ich zakupu. Dla ludzi, którzy dysponują mniejszą gotówką między innymi są polecane Radeony z rodziny R7. Najtańszy z modeli to znaczy amd r7 240 zakupić już można za niecałe trzysta złotych, i w tych pieniądzach dostanie się urządzenie mające nawet 2 GB pamięci RAM. O sto pięćdziesiąt złotych więcej zapłacić przyjdzie za kolejny model z tej rodziny, czyli amd r7 250 – Ceneo.pl. Karta ta dysponuje znacznie większym taktowaniem, a co za tym idzie, jej całościowa wydajność również będzie na wyższym poziomie.

Obie te konstrukcje przeznaczone są dla graczy, dla których będzie się przede wszystkim liczyć cena, ale ich możliwości pozwalają jednak na to, żeby z tej gry się chociaż trochę cieszyć.