Maty silikonowe

Stolnica jest zaliczana do niezbędnych przyrządów kuchennych, które niezbędne są każdemu miłośnikowi swojskich wypieków oraz dań mącznych.

Umożliwia poręczne ugniatanie oraz wałkowanie przygotowywanego ciasta, chroniąc nawierzchnię stołu przed uszkodzeniami mechanicznymi albo ubrudzeniem, a również pomagając zadbać o ład w pomieszczeniu. Najbardziej znane stolnice drewniane od lat obecne są w naszych kuchniach, oprócz nich jednak wzrastającą sławą cieszą się niebywale użyteczne maty silikonowe.
Maty silikonowe

Źródło: garneczki.pl
Maty te wyróżniają się wysoką użytecznością – służyć mogą nie tylko, jako stolnice, lecz dzięki temu, iż są dostosowane do użytku w piekarniku, sprawdzą się także zamiast papieru lub formy do pieczenia. Stolnica silikonowa ma gładką strukturę oraz charakteryzuje się nie przylepnością,w związku z tym wygodniej na niej wałkować surowe ciasto na tartę, tradycyjnie przyrządzany makaron, pierogi lub kluski. Robienie ukochanych dań i wypieków staje się dużo bardziej komfortowe. Zarazem powłoka silikonowa równo przywiera do powierzchni blatu lub stołu, co czyni ją stabilną nawet w trakcie energicznego wyrabiania masy i rozwałkowywania. Można na niej stosować zarówno tradycyjnych wałków drewnianych, jak i tych zrobionych także z silikonu. Ciekawym rozwiązaniem jest mata silikonowa z miarką, która uprości rozwałkowanie ciasta na dokładnie taką wielkość, jaką chcemy otrzymać. Dostosowanie ciasta do średnicy naszej formy nie będzie stanowiło żadnego problemu, co docenimy np. podczas pieczenia pizzy.

Sporym walorem silikonu jest jego plastyczność i plastyczność, co powoduje, że kuchenne maty silikonowe (link do garneczki.pl) prosto składać, zwijać i formować w taki sposób, aby bez problemu zmieściły się nawet w niewielkich szafkach czy szufladach. Przydadzą się, zatem każdemu, kto walczy z kwestią nadmiaru kuchennych gadżetów ciężkich do pomieszczenia np. w mieszkaniu w bloku, o niedużym metrażu. Maty zrobione z silikonu błyskawicznie można opłukać i umyć, wiele z nich przeznaczonych jest też do zmywania w zmywarkach do naczyń. Fantastyczne stolnice silikonowe wyszukać można w ofercie sklepu internetowego garneczki.pl.

Po urobieniu i rozwałkowaniu ciasta, możemy matę wstawić do piekarnika i upiec na niej np. wyśmienite, domowe ciasteczka. Mata silikonowa może również posłużyć do wyłożenia blachy, co docenią szczególnie ci, którzy nie chcą stosować dodatkowego tłuszczu, a nie znoszą papieru, który od czasu do czasu przykleja się, przede wszystkim do bardziej wilgotnych wypieków. Mata do pieczenia na pewno wprowadzi nową, jakość robienia wypieków i posłuży do długotrwałego stosowania. Godne polecenia są na przykład maty silikonowe Silikomart, które charakteryzują się wyjątkową odpornością na zmiany temperatury i można je wykorzystać również do zamrażania żywności. Maty silikonowe stanowią znakomity wybór dla wszystkich, którzy doceniają wielofunkcyjność kupowanych produktów.

Zamieszczone w Bez kategorii