Przyglądamy się aparatom Sony – wady i zalety

Koncern Sony wypuścił ostatnio na rynek kilka profesjonalnych cyfrówek. Wśród promowanych sprzętów znaleźliśmy 4 ciekawe modele: DSC-HX300 z pięćdziesięciokrotnym zoomem optycznym, DSC-WX300 wyposażonego w matrycę 18,2 megapikseli, wodoszczelny DSC-TX30 i DSC-HX50 – najmniejszy kompakt z megazoomem.

logo sony

Rozpocznijmy zestawienie od absolutnej nowości – aparatu Sony DSC-HX300 – poprawionej wersji HX200V, który prezentuje się jak standardowa lustrzanka i posiada porównywalny panel obsługi. Profesjonalny megazoom wyposażono w matrycę 20, 4 megapikseli i mocniejsze podzespoły. Dodatkowo DSC-HX300 jest masywniejszy od poprzednika i może pochwalić się udoskonalonym stabilizatorem obrazów. Dużą zaletą modelu są też jego hybrydowe kształty, co przyczynia się do tego, że aparat Sony wygodnie leży w rękach i ułatwia pracę fotografującemu.

Drugą pozycję powinien zająć DSC-TX30, czyli nadzwyczaj solidny, choć z pozoru zwyczajny kompakt. Wodoszczelny aparat daje możliwość fotografowania do 5 metrów pod wodą, a dzięki twardej obudowie wytrzyma upadek z wysokości półtora metra i sprawdzi się nawet przy ujemnej temperaturze. Premierowy Cyber-shot został zaopatrzony w 3-clowy ekran dotykowy, matrycę typu CMOS Exmor R o rozdzielczości 18, 2 MP oraz funkcję stabilizacji obrazu – Super SteadyShot. Dodatkowo Sony DSC-TX30 umożliwia nagrywanie filmów w jakości Full HD i tworzenie trójwymiarowych zdjęć.

Następny jest DSC-HX50, czyli kieszonkowy i lekki aparat kompaktowy, zaopatrzony w aż 30-krotny zoom optyczny i matrycę typu CMOS Exmor R, o wartości 20, 4 megapiksele. To współcześnie prawdopodobnie najmniejsza cyfrówka z tak dużym zoomem, która umożliwia fotografowanie obiektów z zawrotną prędkością 10 klatek w ciągu sekundy. Aparat Sony DSC-HX50 posiada 3 calowy wyświetlacz i przydatną funkcję Wi-Fi. Sprzęt kierowany jest do fanów modeli kieszonkowych , chcących zestawienia rozbudowanych funkcji kompaktu ze stylowym wyglądem.

aparat

Ostatni z testowanych produktów to DSC-WX300, szeroko promowany przez producenta. Cyfrówka z serii WX jest funkcjonalnym aparatem, sprzedawanym w kilku kolorach. W zestawieniu z innymi produktami tej kategorii prezentuje się wyjątkowo dobrze i elektryzuje swoim designem. Oprócz przetwornika obrazów o rozdzielczości 18, 2 megapikseli czy 20-krotnego zoomu, Sony DSC-WX300 został zaopatrzony w efektywny ekran LCD oraz Wi-Fi. Z aparatu bez wątpienia będą usatysfakcjonowani fani systemu “point and shoot”, ponieważ tym razemwytwórca oferuje im aż kilkanaście wbudowanych programów.

Najnowsze aparaty Sony to eleganckie i praktyczne urządzenia odznaczające się wysokimi parametrami użytkowymi. Zainspirują amatorów fotografii, którzy aktywnie spędzają czas i chcą dokumentować chwile przeznaczone na spotkania ze znajomymi bądź w trakcie podróży. Jakikolwiek z wymienionych modeli spełni swoją rolę i pozwoli na dłużej cieszyć się wysoką jakością zdjęć.

Zamieszczone w Bez kategorii