W jaki sposób zostać komputerowcem

Ażeby odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób zostać świetnym informatykiem, musimy przede wszystkim mieć pojęcie, co to za jeden – ten komputerowiec?
Jest to człek dla którego pojęcia takie jak przykładowo konfigurator PC nie stanowią żadnego sekretu.

Student chcący znaleźć pracę jak też karierę w tym, co zwykle nazywa się specjalizacją IT, stoi przed skomplikowanym zadaniem nie jedynie z tej przyczyny, że musi nauczyć się nieprostych rzeczy, lecz przede wszystkim stąd, iż wyzwaniem jest sprostać nieklarownym, bezładnym, sprzecznym wewnętrznie wyczekiwaniom samego przemysłu IT. Stąd aby sobie z tym poradzić, trzeba posiadać nie wyłącznie wiedzę techniczną, którą – z reguły – zapewnia uczelnia, lecz również orientować się, czym tak naprawdę będą projekty IT, w których przyjdzie nam pracować.
Rugged USB 3.0 marki LaCie

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Wyłącznie ten, kto chce zostać wynalazcą bądź naukowcem, projektować nowe systemy operacyjne, konstruować nowe języki – niech postara się zostać informatykiem. To można świetnie zrealizować na informatyce na filiach matematyki. Pozostali niech starają się być fachowcami IT, na których jest duże zapotrzebowanie. Co powinni potrafić specjaliści IT? Tak naprawdę potrzebne są im dwa typy umiejętności: te czysto techniczne oraz szersze, mieszczące jak najogromniejszy zakres inżynierii oprogramowania. Z punktu widzenia wymogów przemysłu IT, to są odmienne rodzaje wiedzy, inne zdolności, tak jak w budownictwie potrzebni są projektanci, inżynierowie różnych kategorii, technicy i robotnicy.

Niestety, w dalszym ciągu mnóstwo kierunków studiów nadto koncentruje się na szczegółach technicznych. By na to zaradzić, powinniśmy inżynierię oprogramowania poznawać na własną rękę, studiach podyplomowych.