Z jakiego powodu powinno się używać programy jakie wspomagają obsługę klientów, jak duże możliwości posiadają narzędzia tego typu

Obecnie wsparcie informatyczne jest konieczne na każdym kroku, jeżeli chce się dobrze zarządzać swoją firmą i rozkręcać biznes. A najróżniejszych systemów informatycznych jest całkiem sporo, i oferują one pomoc w różnych obszarach działalności.

Przykładowo systemy ERP pozwalają na rejestrację wszystkich procesów biznesowych w firmie, systemy BI dają możliwość wszechstronnej analizy rozmaitych informacji i wsparcie podczas planowania ważnych działań, a oprogramowanie księgowe ułatwia wykonywanie wszystkich rozliczeń podatkowych. Dużo jest również dedykowanego oprogramowania pomagającego przy jakiś konkretnych działaniach, przykładowo programy typu ESOK będą wspierać wszelakie usługi związane z obsługiwaniem klientów.

Używane są w wielu różnych miejscach, a przez to że współpracują z szeregiem rozmaitych urządzeń dodatkowych, takich jak na przykład bramki obrotowe – więcej zobaczysz na tej stronie, czytniki czy szafkami z automatycznym zamykaniem, to możliwości na ich wykorzystanie są naprawdę bardzo duże. Coraz częściej stosują je wszelakie baseny, siłownie i inne miejsca o takim charakterze, lecz można za ich pomocą obsłużyć także stadion piłkarski czy system wypożyczalni sprzętu wodnego.

bramki obrotowe

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Programy ESOK działają przeważnie w oparciu o nowoczesną bazę danych, do jakiej zapisywane będą wymagane dane, baza ta funkcjonować może albo na oddzielnym serwerze albo na jednym z komputerów użytkowych. Końcówki na stanowiskach roboczych wyposażone są w aplikacje, których używają pracownicy, a z kolei te aplikacje będą się komunikować z serwerem i pobierają od niego wymagane informacje.


Niezwykle istotną częścią całego systemu są najróżniejsze urządzenia zewnętrzne. Podłączane są one albo do komputerów na stanowiskach roboczych, albo wprost do sieci, a sterowanie nimi odbywa się za pomocą programu. Systemy ESOK naprawdę dużo dają jeśli będzie chodzić o obsługę klientów i zarządzanie usługami, jakie są im sprzedawane. Oferują również dostęp do szeregu analiz i raportów, przez co osoby zarządzające mogą uzyskać bardzo precyzyjne informacje z wielu różnych obszarów działalności.