Bądź dumna ze swojej nowej kuchni

Przyjście wiosny sprzyja zmianom. To doskonała okazja, aby odkurzyć szafy, popakować stare rzeczy, uporządkować garaż, a przede wszystkim pomyśleć o gruntownym przemeblowaniu domu. Jeśli tego typu plany nie dają ci spokoju, czas się nimi zająć. Proponujemy na początek zacząć od zmian wewnątrz pomieszczeń, w których spędzamy większość czasu. Takim miejscem na pewno jest kuchnia: miejsce spotkań domowników.

Czajnik ceramiczny
Jak urządzić ją wygodnie, a jednocześnie nowocześnie? W jaki sposób dodać jej smaku nie odejmując nic z teraźniejszej funkcjonalności? Czy odmienić wnętrze czy tylko akcesoria?

Zakładając, że wybieramy wariant nr dwa, czyli odświeżenie jedynie akcesoriów kuchennych, musimy zacząć od porządnego przejrzenia naszych zabawek i zdecydować, co zostawiamy, a co chcemy wymienić. Głównym detalem są garnki: małe, emaliowane czyli wszystkie te, które ułatwiają w nich bogatego w mikroelementy obiadu. Jeśli nasze garnki lekko się zużyły: mają poprzepalane spody to nie ma się, co dumać i nawet, jeśli jest to prezent od babci, w takim naczyniu gotowanie nie może być przyjemnością.

Dostępne w sklepach komplety garnków zaspokoją nawet najbardziej wymagające gusta, a potrawy w nich ugotowane – kubeczki smakowe. Trzeba tylko zdecydować się na określoną wielkość i model. Na specjalną uwagę zasługują te pokryte jonami srebra, ponieważ są idealne dla alergików.

To samo dotyczy patelni. Patelnie teflonowe (zobacz przykłady tutaj: patelnie teflonowe w serwisie garneczki.pl) powinny mieć swoje miejsce w każdej kuchni. Używanie ich nie tylko jest proste, ale co najważniejsze zdrowe! Smażenie na patelni z powłoką teflonową nie wymaga, bowiem użycia tłuszczu, czyli nasze kotlety nie dość, że lepiej smakuje, to ma zdecydowanie mniej kalorii. Patelnie mają różne średnice, więc każda z nas będzie mogła dobrać jej wielkość do potrzeb swojej rodziny.Sprawdź czy czajnik również nie wymaga wymiany. Jeśli nie lubisz czekać aż woda w końcu zagotuje się na kuchence, zdecyduj się na czajnik elektryczny. Nie wszyscy je jednak lubią – wiadomo prąd jest drogi. Następnym powodem jest zapach plastikowych części, który nie jest prosty do usunięcia. W takim wypadku zrezygnuj z plastikowego czajnika, można znaleźć elektryczne czajniki stalowe. Może kosztują ciut więcej, ale jakości wody nie ma, co porównywać.

Skoro wymieniamy wszystko elementów, zajrzyjmy jeszcze do szuflady zawierającej sztućce. Gdy dominuje wśród nich różnorodność, znak, że pora na ich wymianę. Sztućce to ważne uzupełnienie zastawy stołowej. Niekompletna wygląda po prostu niechlujnie. W sklepach mamy bogaty wybór kompletów – od małych po złożone, wzorem przypominające tradycyjne ornamenty. Świetnie komponują się z codzienną zastawą, dzięki czemu pozwolą należycie uczcić każde danie.

Kiedy mamy już wszystkie potrzebne akcesoria do przyrządzenia cudownego obiadu, czas pomyśleć o czymś, w czym go podamy. Serwisy obiadowe (śliczne serwisy obiadowe na stronie garneczki.pl) to częsty prezent z okazji ślubu nie wątpię, więc że wasze regały wręcz się pod nimi uginają. Jeśli nie, pora nadrobić braki. Bardzo często na stołach mają swoje miejsce serwisy stworzone z polskiej porcelany. Robione są pod indywidualne potrzeby, posiadają dowolną ilość elementów i certyfikat zmywania w zmywarce.Czyż po takich zmianach, kuchnia nie będzie jak nowa?