Co to jest telebim i jak działa? Dlaczego taka popularność telebimu? Te i inne wątpliwości postaramy się objaśnić w poniższym wpisie

Środki masowego przekazu są dziś bardzo nowoczesne, w przyszłości będą coraz w wyższym stopniu zaawansowane, ale już dzisiaj musimy kreować najbardziej nowatorskie rozwiązania. W ciągu kilku ostatnich lat dostrzec można znaczny postęp nauki, zwłaszcza jeśli chodzi o przekaz wideo. Bezsprzecznie świetnym przykładem w tym aspekcie są telebimy.

Czym właściwie jest telebim? Jest to po prostu ekran, który ma znaczne rozmiary – więcej szczegółów. Matryca takiego ekranu w pełni jest stworzona ze specjalistycznych diod typu LED. To powoduje, że ekran jest barwny, a poszczególne wyświetlane fragmenty są niezwykle dobrze dostrzegalne. Niewątpliwie za cechę reprezentatywną telebimów powinniśmy przyznać ich ergonomiczność. Nieważne albowiem, w jakich warunkach będą używane, obraz filmowy i tak będzie niezwykle żywy.

Billboard

Autor: Iain Patterson
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego, nawet podczas różnych warunków atmosferycznych, przykładowo, gdy na telebim padają promienie słoneczne, nie będzie pogorszenia jakości obrazu. Jak wiemy jednakże w pospolitych telewizorach to nie było takie oczywiste, więc strasznie takie warunki mogły przeszkodzić w odbiorze. Całe szczęście w sytuacji, gdy posiadamy telebim taki problem nie występuje. Tak więc, bez względu na warunki, obraz na telebimach będzie zawsze bez zarzutu widoczny.

Bardzo interesującą kwestią jest też pytanie, jak zbudowany jest telebim. Mnóstwo osób się nad tym zastanawia porównując go do struktury telewizora. Chociaż pokrewieństwo widać, to jednakże telebim jest w dużym stopniu inaczej zbudowany. To tak zwana budowa modułowa. Co to znaczy? Każdy telebim jest złożony z określonej ilości modułów. Posiadają one przeważnie postać prostokąta.

Tego typu modułów może być kilka, w dużej zaś mierze zależne jest to od skali, jaką docelowo powinny posiadać telebimy (medas-media.com.pl/). Wiadomym jest jednak, iż moduł nie ujawnia całego obrazu, a tylko jego określoną część. Razem z pozostałymi modułami, tworzy obraz w całość. Jak widać działalność i budowa telebimu to dość fascynujące i nie do końca oczywiste mechanizmy. Niemniej, jeśli już się z większym natężeniem zagłębimy w temat poznamy dlaczego tak to działa i czemu telebimy cieszą się narastającą wciąż popularnością.