Kraków – idealne miasto do zwiedzania oraz na zakupy

Kraków to miasto, które słynie z wielu rozlicznych rzeczy, znajduje się tu mnóstwo cudnych zabytków i miejsc godnych odwiedzenia, takich jak naturalnie Wawel, Żydowska Dzielnica Kazimierz oraz Stare Miasto.

Galeria handlowa

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż oprócz wysokiej rozmaitości zabytków do zwiedzania i pięknych krajobrazów do oglądania Kraków jest również miastem, do którego powinno się wybrać się na zakupy.

W Krakowie jest sporo fascynujących Galerii, w których znajdują się rozliczne sklepy, niewątpliwie więc zakupy w Krakowie muszą przynależeć do udanych. Warto wybrać się choćby do Galerii Krakowskiej, która znajduje się w samym centrum tego ślicznego miasta, zaraz przy dworcu PKP i PKS. Galeria Krakowska cieszy się dużą popularnością ze względu na znajdujące się tam liczne sklepy odzieżowe oraz drogerie, warto chociażby odwiedzić sklep z naturalnymi kosmetykami, w którym odkryjesz sporo kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. W Galerii Krakowskiej zawsze panuje ruch, jest to jedna z reguły odwiedzonych galerii w tym mieście, w której nabędziesz produkty takie jak: dowiedz się więcej.

Kraków słynie jednak nie tylko z Galerii Krakowskiej, tak naprawdę znajduje się tu kilkanaście przeróżnych Galerii rozsianych na terenie pełnego miasta. Trochę dalej od centrum, bo w okolicach Kurdwanowa mieści się Galeria Bonarka, w której też odszukasz multum wyjątkowych sklepów. Po zakupach wolno również udać się do Cinema City Bonarka (tego kina nie odszukasz w Galerii Krakowskiej) na jeden z wielu aktualnie wyświetlanych filmów.

Zakupy w Krakowie bezsprzecznie okażą się także nadzwyczaj udane w takich miejscach, jak Galeria Krokus albo Galeria Kazimierz, mało tego warto zaznajomić się z zapleczem handlowym znajdującym się na Starym Rynku, w którym znajdziesz np: polecany podkład pod panele. Znajdziesz tam liczne sklepy (w tym dużo sklepów z pamiątkami), i także restauracje, puby i bary, do których po zakupach zdołasz wstąpić na smakowite jedzenie. Z pewnością więc Kraków urzeknie Cię nie wyłącznie pod względem pięknych widoków i różnorodnych zabytków, ale także pod względem bardzo rozwiniętej turystyki i gospodarki handlowej.