Interesujące nagrywanie filmów – jakie sprzęty warto zakupić?

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są krótkie formy filmowe zamieszczane na znanych portalach. W związku z tym ludzie prześcigają się w nietuzinkowych pomysłach na interesujące videoblogi, filmiki lub inne krótkie formy. Prócz treści zdecydowanie najważniejsza jest również jakość.

bmx

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
O wiele lepiej ogląda się obrazy o dobrej jakości. Należy przywiązywać do tego wagę. Z dnia na dzień coraz większą popularnością cieszą się relacje z podróży, nagrywanie ciekawie spędzonego dnia lub ekstremalnych sportów – czym nagrywać?

Jeśli cały dzień zamierzamy chodzić z kamerą, duże i ciężkie sprzęty mogą być dość kłopotliwe. W związku z tym prawdziwym hitem są niewielkie przenośne kamery, które są odporna na wiele zjawisk atmosferycznych i innych utrudnień. Mowa tu przykładowo o GoPro Hero. Bez problemu przyczepimy są do specjalnych pasów na dłoni, klatce piersiowej lub na kasku. Jest rzeczywiście lekka. W dodatku działa także pod wodą. Nagrywanie takim sprzętem to realna przyjemność. Jeżeli wykonujemy bardzo ciekawe produkcje, prawidłowym (ale bardzo drogim) gadżetem będzie też pilot wi-fi, który może zarządzać kilkoma urządzeniami. Za pomocą takich urządzeń można zarejestrować coś naprawdę wspaniałego. To nie wszystko! Jeśli chcielibyśmy wykonywać ujęcia z góry, perfekcyjny będzie quadrokopter (DJI Phantom), do którego można zamontować GoPro Hero. To sterowane przy pomocy autopilota urządzenie sprawi, że bez problemu uniesiemy naszą kamerę do góry i zrobimy wspaniałe ujęcia. Ma ono niezwykle dużo zautomatyzowanych udogodnień, na przykład sygnalizację rozładowania, urządzenie samoistnie zlatuje na nawierzchnię, powoli, aby nie dokonać uszkodzeń. W dodatku świecące diody pozwalają nam widzieć, gdzie jest dokładnie quadrokopter i w którą stronę się ustawił. Dwa opisane urządzenia staną się na pewno idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce nagrywać niesamowite obrazy i rejestrować rzeczy w sposób naprawdę niezwykły. Oczywiście zakup należy dobrze przemyśleć, gdyż sprzęty są kosztowne i jeśli nie mają być stale używane, nabycie może być stratą pieniędzy.

Kamera sportowa i smartfon

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne jest, że tego rodzaju urządzenia ( sprawdzić) są prawidłowe nie tylko dla osób, które tworzą filmy na potrzeby Internetu, jednak taka działalność rozwija się aktualnie naprawdę bardzo szybko, dlatego też powstające projekty muszą być bardzo ciekawe, żeby zostały dostrzeżone. Dodatkowo profesjonaliści przywiązują ogromną uwagę do jakości swoich dzieł, tym samym używany sprzęt jest coraz lepszy. Jeśli robimy coś z pełnym zaangażowaniem, z pewnością zostaniemy dostrzeżeni, a codzienna pasja może stać się również sposobem na życie. To doskonała okazja, aby spróbować urzeczywistnić swoje marzenia.