Na imprezy, do ułatwienia pracy i jako gadżet, zatem o zastosowaniu tabletów

Niespełna kilkaset złotych może sprawić nam zabawę, ułatwić pracę i pomóc w załatwieniu innych spraw. Rzecz jasna, chodzi o elektronikę, żyjemy w końcu w czasach, gdzie rozrywka wychodzi nade wszystko z świata fikcji i sieciowego „wirtualu”. Tablety – przenośne ramki pozwalające przebierać cyfrowe zdjęcia, filmiki, gry i wiele innych przyjemności – dostajemy z pełnym wyposażeniem, systemem operacyjnym i zamiennikami.

tablet

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy z brylujących w użytkowaniu tabletem uwielbia elektronikę i rozgryzanie tych i podobnych sprzętów. Część użytkowników używa wielofunkcyjnych sprzętów jako narzędzia wspierającego pracę, inni bawią się używając na imprezie rodzinnej tablety Samsung, jeszcze inni zrobią sobie z tabletu mały telewizorek na długie godziny żmudnej wycieczki. Wiele jest trików na zamontowanie parocalowego sprzętu w środkach transportu, by korzystać mogli znajomi obok. Tu atrakcyjne przykłady: kontynuacja w tym miejscu.

tablet Nexus

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Powracając do użytkowników – początkujący posiadacze tabletów muszą na początku zapoznać się ze specyfiką urządzenia i systemem operacyjnym. W przeciwieństwie do telefonów na dotyk, koniecznością jest zaznajomienie się z systemem, np. Androidem. Bez tego procesu korzystanie z dotykowego, kilku calowego sprzętu faktycznie stanie się pozbawione sensu.

A nie jest to trudne, zważywszy na wielkie podobieństwo do systemów znanych przecież z systemami operacyjnymi na netbookach. Konfigurowanie również nie powinno komplikować sytuacji – z reguły towarzyszą nam instrukcyjne kroki, zapewniające skuteczne przejście po systemowym samouczku. Żaden tablet Modecom nie okaże się straszny, po kolejnych godzinach używania będziemy się nim posługiwali coraz prężniej. Polecam zajrzeć: świetne tablety z Windows 8.

Zapoznając się z dodawaniem i włączaniem kolejnych funkcji nasze poczynania stają się coraz śmielsze. W rozgryzaniu systemu, choćby metodą „wypróbuj, sprawdź, cofnij” dojdziemy do tego jak najlepiej ustawić ekran wejściowy, rozdysponować ikony, wybrać te szczególnie potrzebne itp. Elementarz Androida to przede wszystkim wskazówki o poruszaniu się między ważnymi aplikacjami, galeriami muzycznymi i filmami oraz identyfikowanie ikon na ekranie (baterii, kreski Wifi, godzina, ikony wstecz, itd). Kolejne etapy samouczka na tablet Windows 8 należy czytać skrupulatne i poznawać dopiero po wyżej wymienionych podstawach.
Zamieszczone w Bez kategoriiOtagowane