Najważniejsze informacje w temacie budowy, sposobu funkcjonowania i możliwości obecnie sprzedawanych ekranów LED.

Chcąc zorganizować większą sportową lub kulturalną imprezę czy na przykład koncert bardzo często sięga się po nowoczesne rozwiązania, zarówno jeżeli będzie chodzić o obszar nagłośnienia, jak również o wyświetlanie obrazu. Niebagatelną rolę zaczęły od niedawna odgrywać panele led, mające tak dużo zalet, że używane są obecnie w bardzo dużej liczbie obszarów naszego życia.

W czasie meczów lub koncertów ekrany LED z reguły są wysoko podwieszone, tak żeby wszyscy uczestnicy mogli je zobaczyć, a o tym, co zostanie na nich emitowane, decyduje operator. Bardzo często wykorzystuje się je także w charakterze drogowej i pasażerskiej informacji, a także jako dekoracja i oświetlenie.

reklama LED

Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com

Pomysłów na wykorzystanie takich ekranów pojawia się coraz więcej, szczególnie że zaczynają one być coraz tańsze i łatwiejsze w obsłudze i montażu. Przez swoje zalety ekrany LED bardzo często da się zobaczyć w przeróżnych obiektach sportowych i publicznych, choć większość osób będzie je jednak kojarzyć z ogromnym ekranem na meczu czy koncercie.

Ekran LED wykorzystuje do swojej pracy różnokolorowe, mocno świecące diody. Pojedynczy punkt takiego ekranu składa się z trzech barwnych diod, czyli niebieskiej, czerwonej i zielonej. Diody zmieniając natężenie świecenia stanowią z dalsza jeden świecący punkt, który widzi obserwator, np. polecana strona. Dzięki użyciu tej technologii ukazuje się jedna z głównych cech ekranów wykonanych w taki sposób.

Są one całkowicie odporne na wszelakie zakłócenia spowodowane przez ciemności czy słońce – bez znaczenia jest, w jakich okolicznościach i kiedy pracują, to obraz cały czas będzie wyraźny i czytelny. Następnym ich plusem jest duża odporność na warunki atmosferyczne, ekrany przeznaczone do pracy poza pomieszczeniami są zupełnie odporne na wodę.

Omawiane ekrany mają konstrukcję modułową, przez co łatwo można modyfikować ich układ i wymiary (dowiedz się więcej). Przez to są one łatwe do transportu, co może mieć duże znaczenie przykładowo przy koncertach czy też jakiś innych dużych imprezach.