W jaki sposób zadbać o rozwój własnego przedsiębiorstwa z dziedziny IT?

Największym kapitałem niemal każdej firmy są jej pracownicy. Ten na pierwszy rzut oka oczywisty fakt jest często lekceważony przez kierowników i kadrę zarządzającą wielu przedsiębiorstw.

szkolenia ISTQB

Źródło: searchmarketingpost.com

systemy plm

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
aparat
A tylko aktywny oraz odpowiednio nastawiony pracownik to pewnik sukcesu dla każdej firmy.
Zwłaszcza branża informatyczna to branża, w jakiej stale trzeba dbać o rozwój umiejętności i wiedzy swoich pracowników. Technologia zmienia się w niezwykle szybkim tempie, powstają coraz to nowsze narzędzia, rozwijane są obecnie wykorzystywane języki tworzenia programów komputerowych i aplikacji. Żeby nadążyć za tym wszystkim konieczne są szkolenia z konkretnej dziedziny. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się szkolenia ISTQB, czyli szkolenia z obszaru jakości oprogramowania przeznaczonych dla testerów. Jakość programu komputerowego, który dostarczamy klientowi albo tak zwanemu end userowi jest niezwykle istotna. Dlatego więc niezmiernie ważne jest żeby kadra testerów w naszej firmie miała jak najbardziej rozbudowane kompetencje z obszaru jakości oprogramowania oraz możliwie najszerszą wiedzę z tej obszaru.
Poza inwestycją w samych pracowników warto również zatroszczyć się o dobór właściwych narzędzi, dzięki którym praca naszym zespole będzie toczyła się na właściwym poziomie. Do takich narzędzi z całą pewnością należą systemy PLM, czyli programy kierowania cyklem życia produktu.

Systemy PLM zapewniają całościowe zarządzanie informacjami od początkowej fazy powstawania produktu, poprzez jego wytwarzanie a także utrzymywanie. Dzięki holistycznemu ogarnięciu całości procesu będziemy mieć większą możliwość na podniesienie produktywności i efektywności pracy naszego przedsiębiorstwa.