Telefon komórkowy dla dziadka oraz babci – który wybrać?

Komórki z biegiem lat przestają być domeną młodych oraz „dorosłych”. Coraz liczniejszą a także coraz bardziej wymagającą grupą odbiorców stają się ludzie starsi.
Nic zadziwiającego, aparat telefoniczny nie jest przyrządem służącym jedynie do pracy oraz rozrywki.

Umożliwia kontakt z bliskimi, zaś w wielu pilnych przypadkach potrafi ocalić życie. Jaki musi być telefon dla seniora? Większość telefonów ma raczej niewielkie guziki. W końcu wytwórcy zdążają do tego, aby urządzenie było względnie niedużych rozmiarów, lecz miało przy okazji spory ekran. W rezultacie literki bywają naprawdę drobne. Czasem można nawet nie zdawać sobie z sprawy z tego. A co kiedy taki telefon trafi w ręce starszej osoby, jakiej wzrok nie jest idealny i która nie zna na pamięć układu liter na klawiaturze? Telefony dla seniora muszą więc mieć duże a także wyraziste guziki, dodatkowo dobrze oraz jasno podświetlone. Samo wykonanie klawiszy też nie będzie bez znaczenia. Z klawiszy powinno skorzystać się pewnie oraz wygodnie.
telefony dla seniora

Autor: NEO24.pl

Ekran powinien być z pewnością czytelny, natomiast wszelkie wyświetlane na nim elementy muszą być świetnie widoczne. Wielkość nie ma większego znaczenia. Istotne, ażeby litery i cyfry nie były za małe. Widowiskowość, ogrom skrótów a także wizualizacje to fragmenty zupełnie zbyteczne. Interfejs powinien być bezproblemowy oraz maksymalnie intuicyjny. Na ekranie głównym użytkownicy mają znaleźć wyłącznie najpotrzebniejsze elementy.

Nauka obsługi komórki nie dla każdego należy do przyjemności. Dla wielu osób może okazać się po prostu zawiła. Dziś wielu fabrykantów ma w swojej ofercie takie właśnie telefony.