Czemu telefony Nokii są tak ogromnie popularne, opis pary ciekawych modeli tego producenta.

Jeszcze przed kilkunastu laty, gdy nikomu nie śniło się jeszcze o telefonach dotykowych, niepodzielnie na rynku panowała Nokia. Wprawdzie inni producenci próbowali z nią konkurować, lecz wychodziło im to przeciętnie.

nokia 3710 fold

Autor: Camera Eye Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Nokia przez ten czas zaprezentowała wiele kultowych telefonów, a każda nowa premiera cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jak na tamten okres telefony te charakteryzowały się bardzo dobrymi parametrami, wygodą użytkowania i świetnymi czasami działania na baterii. Najprostsze nawet modele, na przykład nokia 3120c dawały swoim użytkownikom całkiem duże możliwości, na przykład możliwość uruchomienia Javy czy też dobry aparat. Ale niektóre miały dodatkowe możliwości, przykładowo nokia 3220 posiadała wbudowany dyktafon a także możliwość wymiany wkładek stylizacyjnych pod obudową – (zobacz dodatkowe informacje).

fotos - firma

Autor: Creative Commons Uruguay
Źródło: http://www.flickr.com
W pewnej chwili bardzo popularne były telefony otwierane, rzecz jasna Nokia także miała parę takich modeli w swej ofercie. Prostym, ale równocześnie świetnie funkcjonującym urządzeniem takiego rodzaju jest nokia 3610 fold. Aparat ten był zaliczany do najniższej półki cenowej, ale wystarczająca jakość i długa praca na akumulatorach sprawił, że był on chętnie kupowany. Także nokia 3710 fold zaliczała się do budżetowych telefonów, ale cechowała się kilkoma ciekawymi funkcjami.

Po pierwsze pozwalał na transfer danych w standardzie 3G, przez co nie było w niej kłopotów z internetem – śledź aktualności. Poza tym producent zainstalował w nim GPS i mapy, co było niezwykle przydatne w czasie jakiś dalszych podróży.