Fotografujmy!Róbmy zdjęcia!. Utrwalajmy godne zapamiętania momenty w obrazach.

Udane fotografie ze wspólnych wakacji czy spotkań w gronie rodziny to najlepsza pamiątka, jaką możemy sprawić sobie i najbliższym osobom. Dzięki nim będziemy mogli w każdej chwili wrócić do wspaniałych momentów z przeszłości i przypomnieć sobie wszystkie ulotne detale.

olympus sz-30mr

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com
wycinanie laserowe

Autor: Maciej Wojnicki
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesna technologia umożliwia nam utrwalanie z niebywałą precyzją. Dawno już minęły czasy niezbyt skomplikowanych czarnych aparatów na kliszę, które nie dawały możliwości podejrzenia zrobionych ujęć i groziły naświetleniem wszystkich kadrów. W większości przypadków ludzie przywozili z urlopu 24 lub 36 zdjęć, bo tyle klatek miał zwyczajowy film. Wiele z nich uległo zniszczeniu w efekcie niewłaściwego otwierania aparatu i wyjmowania kliszy. Prawdziwą rewolucją w fotografii okazało się wejście na rynek|Prawdziwą rewolucję w fotografii spowodowało pojawienie się pierwszych aparatów cyfrowych. Ich przewaga zasadzała się na dwóch rzeczach: możliwości zrobienia niczym nieograniczonej ilości ujęć oraz opcji ich natychmiastowego podglądu. Rozwój technologii jest tak szybki, że współczesne smartfony posiadają aparaty o lepszych parametrach niż te, które cechowały pierwsze dostępne na rynku cyfrówki. Dzisiaj w sprzedaży dostępne są supernowoczesne aparaty, które umożliwiają nam nie tylko robienie doskonałych jakościowo i kręcenie filmów, ale także ich bezprzewodowe przesyłanie na dysk komputera. Większość z nich posiada doskonały zoom optyczny oraz daje użytkownikom możliwość korzystania z kilku przydatnych filtrów. Wśród zapalonych fotografów szczególną popularnością cieszy się marka Olympus i jej flagowe modele: Olympus SZ-10, Olympus SZ-30MR sz-10 olympus czy Olympus Tough. ceneo.pl

Pierwszy ze wspomnianych modeli to klasyczny kompakt, drugi to aparat stworzony dla podróżnych. Model Though z kolei charakteryzuje się wyjątkową odpornością na wstrząsy. Wielką konkurencję dla produktów firmy Olympus stanowi model Panasonic DMC-FZ18.