Prezentujemy najlepsze obiektywy dla miłośników fotografii

Dla osób zakochanych w fotografowaniu niezwykle ważną sprawą jest Wybór właściwego oraz jak najlepszego obiektywu. Właśnie on jest najważniejszym czynnikiem w drodze do tworzenia najpiękniejszych fotografii.
Zwykle wybieranym przez fotografów – zarówno początkujących, jak też specjalistów – jest soczewka sigma 17-50mm.

Wyróżnia się takimi cechami, jak stałe światło i bardzo dobry zakres z kątem. Posiada on także stabilizację obrazu, jak również ultradźwiękowy napęd autofocusa, co jest bardzo ważne w trakcie robienia perfekcyjnych zdjęć. Soczewka ma uniwersalny zoom oraz waży stosunkowo niewiele. Można go stosować z różnymi modelami aparatów. Także i zachowanie w środku kadru jest niezwykle wyraziste, na co każdy fotografista szczególnie skupia swój wzrok. Obiektyw sigma 17-50mm został wyposażony w przysłonę F2.8, w związku z czym najlepiej nadaje się on do takich kategorii zdjęć, jak portret albo krajobraz.
sigma 17-50mm

Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com
Ultraszerokokątnym obiektywem stosowanym w lustrzankach cyfrowych jest sigma 10-20mm, niezwykle popularny wśród fotografów. Potęguje to fakt, iż obiektyw ten został niegdyś nagrodzony statuetkę TIPA. Jest skonstruowany z czternastu elementów, a także waży zaledwie 470g. Został on też oznaczony złotym paskiem z serii EX, a to maksymalizuje jego wspaniały wygląd. W centrum kadru ma idealną jakość obrazu, a także sprawny oraz dyskretny autofokus. Sigma 10-20mm perfekcyjnie sprawdza się podczas pracy pod ostrym światłem – .

Jest również smukły, dzięki czemu bez problemu zmieści się nawet w przysłowiowej kieszeni. To obowiązkowa część w torbie każdego fotografa, a także profesjonalnego fotoreportera.